Jdi na obsah Jdi na menu
 


. Trošku o začátku

Právě jste si nainstalovali čerstvý expansion pack a vkládáte velké naděje do možnosti stát se hvězdou ve Studio townu. Cesta bude tvrdá a plná pochyb a výzev, ale Vy budete připravení. Na této cestě potkáte spoustu lidí, někteří Vám pomohou postoupit na žebříčku slávy a jiní se Vás budou stranit. Ale to má jen malý význam. Do světel reflektorů se totiž dostala nová tvář a ta tvář je Vaše.


I. 1. První kroky

Vyberte nebo vytvořte si sima, který bude novou hvězdou. (Vzhledem ke spěchu při psaní tohoto FAQ Vás nebudu poučovat o základních pravidlech hry, pokud je neznáte, prosím prohlídněte FAQ z předchozích expansion packů hry Sims. Rising2Fenix) Když sim dorazí do svého domova budete informováni o novém bulvárním plátku vydávaném městem. Tento časopis Vám bude doručen novinovým poslíčkem Nancy spolu s novinami a to denně v 9 hodin ráno.

Prohlídněte si časopis, pokud chcete. Objeví se pět možností - Bring In (donést do domu), Find Agent (nalézt si agenta), Read (přečíst), Recycle (vyhodit) a Who's Hot (kdo je v kurzu). Vyberte Read (přečíst) pokud chcete zvednout Fun level (zábava). Prozkoumávání Who's Hot (kdo je v kurzu) také zvyšuje zábavu. Takže pokračujte a podívejte se, kdo je v kurzu. Na obrazovce se Vám objeví deset jmen.
Doporučuji si tato jména někam poznamenat, ať už na kousek zmačkaného papíru nebo do poznámkového bloku. Seznam se změní na základě určitých pravidel a tak buďte připraveni na aktualizace Vašeho vlastního seznamu. Protože od teď bude tento přehled deseti jmen vaší bránou ke slávě.


I. 2. "Neprašťte se svým zaměstnáním"

Zatím nekončete své zaměstnání a nevrhejte se hned do proudu Studio townu. Není pochyb o tom, že se chcete vrhnout do této živnosti. Ale buďte trpěliví. Zatím nejste připravení najít si svého agenta. Klikněte na Job button (záložka práce). Zobrazí se Vám Vaše dovednosti v Cooking (vaření), Charisma (osobní kouzlo), Mechanical (mechanická zručnost), Body (kondice), Logic (logika) a Creativity (tvořivost). Pokud jste si vytvořili novou postavu jsou všechny tyto dovednosti nulové (okýnka jsou prázdná). Pokud má Vaše postava práci, pak jsou informace o ní zobrazeny v této záložce. Pokud chcete být slavní, musíte ukončit své zaměstnání. To není žádný problém, když jste nezaměstnaní, ale pokud jste na nejvyšší pozici ve své práci, pak je tohle víc než oběť. A zapomeňte na to, že Váš sim je v Entertainment business (zábavní průmysl) a už "Superhvězdou" je, stejně musíte skončit. To samé platí, pokud jste v Music nebo Fashion business (hudební a módní průmysl). Tohle vše je proto, že až si najdete agenta, bude stejné místo pro práci sloužit k zobrazování Fame status (postavení v žebříčku slávy). Kromě toho, není zas tak těžké získat svou starou práci zpět. Když stále máte své dovednosti a rodinné přátele (family friends), pak budete stoupat po žebříčku nového zaměstnání velice rychle. Stačí jen zapnout počítač nebo prohlídnout noviny a zažádat o novou práci. Takže to až zas taková oběť není. A možná, až uvidíte, kolik peněz jako hvězda můžete vydělat, nebudete chtít svou starou obyčejnou práci zpět.

Právě teď by jste se měli zabývat Vašimi dovednostmi. Pokud jste začínali s novou postavou, doporučuji Vám získat si jistou práci, dokud nebudete schopní vystavět si dovednosti tvořivosti (Creativity) a osobního kouzla (Charisma). Kondice (Body) je také důležitá, ale v této chvíli není až tak nutná. Jestli už máte práci, pak si ji ponechte dokud nebudete mít tvořivost (Creativity) a osobní kouzlo (Charisma) na slušné úrovni. Pět dovednostních bodů (Skill Points) je dostatečné, i když plných deset je ideálních.

Zatímco pracujete na svých dovednostech, omrkněte si Studio town, pokud chcete. Vlastně to doporučuji. Vždycky, když zavoláte taxi ze svého domu, bude cesta do Studio townu stát 50 simleonů. Pozitivum těchto výletů je, že pokud se zrovna nesnažíte stát se hvězdou, můžete takto jezdit do Studio townu donekonečna. Během těchto výletů můžete poznávat nové hvězdy a lidi, což je celkem dobrá věc.

Jakmile máte dobré množství dovednostních bodů, odhodlejte se a zanechte svůj život "obyčejného" člověka za zády. Konečně je čas opustit tu svou obtížnou a nudnou práci. Klikněte na časopis a zadejte "Find Agent" (nalézt si agenta). V celém Studio townu je pouze jediný agent a její jméno je Lana. Jakmile přijmete Vaše volání po slávě, klikněte na Job záložku (práce), kde se místo "Job" (zaměstnání) objeví nadpis "Fame" (sláva).

l Fame (sláva)
l
l X X X X X
l Nobody (nikdo)
l
l ***
l :) 0.0

Vedle tohoto všeho budou Vaše dovednosti. Velká písmena X zastupují velké hvězdy. Nyní by měly být všechny prázdné, ale Vy je zakrátko vybarvíte. Pod hvězdami slávy je titulek. Teď je tam "Nobody" (nikdo). Popis a dva obrázky se objeví. Nalevo od popisu je modře nabarvené jeviště - karaoke bar a napravo je dřevěné jeviště - volný mikrofon. Toto jsou věci, které požijete pro získání svých hvězd slávy. Od teď vždy, když získáte nový kousek hvězdy (nový star level), klikněte na titulek a prohlídněte si obrázky, které se objeví. Ať už je na obrázku vedle popisků cokoliv, je to další věc, která Vám pomůže zvýšit Váši úroveň slávy (Fame level). Samozřejmě nemusíte použít právě tuhle věc, ale je pro Vás nejlepší a dává Vám nejvíc bodů.

Pod titulkem bude smajlík se třemi drobnými hvězdami nad hlavou. Vedle tohoto smajlíka je číslo. Klikněte na toto číslo, aby jste získali popis Starpower (moc hvězdných přátel). Pamatujte, Starpower (moc hvězdných přátel) není to samé jako počet přátel. Právě teď se tímto číslem zabývat nemusíte, později budu o Starpower (moci hvězdných přátel) mluvit víc.

Zde je seznam levelů, který obsahuje: název práce, pozici, kde ve hře se nacházíte, popis práce a Starpower (moc hvězdných přátel), kterou potřebujete k získání dalšího levelu.

 • 0 Hvězd - Nikdo
 • 1/2 Hvězdy - Základní kámen (Stepping Stone): většina psů bývá lépe ohodnocena ... Vaše schopnost vydělávat je stejně skvělá jako Vaše popularita ... vkládejte svoji hořkost a frustraci do Vaší práce, takže někdy ... budete na vrcholu.
 • 1 Hvězda - Znalec (Insider): Je čas zahodit Vaše falešné představy. Tohle není magie ... tohle není kouzlo ... tohle je SYSTÉM a Vy by jste se měli začít učit pracovat, pokud chcete vidět velké peníze a Vaše jméno v záři světel. Buďte tvořiví ... nebo Vám řeknou, aby jste se ztratili.
 • 1,5 Hvězdy - Chrlič jmen (Name Dropper): Jste nově příchozí ... už chápete, že být hvězdou je těžká práce. Vypracujte svoje tělo a zvyšte Vaše osobní kouzlo, jak budete vrážet do palem ve Studio townu. Nikdo Vám přece neříkal, že to bude lehké. (Toto nejsou má slova, ale takto je to napsáno ve hře. Rising2Fenix)
 • 2 Hvězdy - Moucha Studio townu (Studio Fly)(potřebujete 2 jednotky moci hvězdných přátel-Starpower): Lidé o Vás mluví. Množství pošty od Vašich fanoušků se zvětšuje. Jistě, jste zatím jen "tamten", ale lidé Vás poznávají na ulici a je to krásný pocit vidět se v časopise. Možná by jste se měli poohlédnout po jiných způsobech, jak se proslavit. Jistě, že je skvělé "být objeven", ale vystačí Vám na toto trpělivost?
 • 2,5 Hvězdy - Jste žádaný (Sell Out)(potřebujete 4 jednotky moci hvězdných přátel-Starpower): Mysleli jste si, že tohle se Vám nestane ... Chystali jste se vytvořit mistrovské dílo, přilepit se na přátele a změnit systém ... změnit ho zevnitř. Zamyslete se. Studio town přece není nic jiného než nezastavitelný, neřízený, nemyslící a necítící stroj na výrobu peněz. Nemůžete ho porazit ... a proto ho můžete jen řídit, tak vydržte.
 • 3 Hvězdy - Módní vzor (trendsetter)(potřebujete 7 jednotek moci hvězdných přátel-Starpower): Ty legrační kalhoty, které jste nosil minulý týden, nyní objímají boky každého Sima. Jste ten tajný hit, který jen čeká na svůj vzlet, jen kdyby jste znal ty správné lidi. Oddělte se od stáda a buďte slyšet, aby o Vás věděl každý, kdo se jen mihne ve Studio townu.
 • 3,5 Hvězdy - Hráč (Player)(potřebujete 11 jednotek moci hvězdných přátel-Starpower): Právě se dostáváte do bodu, kdy Vaši fanoušci začínají být ... posedlí. Smiřte se s tím. Čím víc vřeští, tím slavnější se stanete. Rozdmýchejte oheň chrlením známých jmen a nezapomeňte být co nejdéle na očích ve Studio townu. Sláva ... je jedinou hrou ve městě ... ve městě Studio town.
 • 4 Hvězdy - Řeč města (Talk of the town)(potřebujete 14 jednotek moci hvězdných přátel-Strapower): 15 minut slávy ... K smíchu! Časopisy, billboardy, talk show ... Váš obličej je všude. Ale nikdo Vám neříkal, že to bude tak těžké. A navíc se zdá, že čím víc peněz vyděláte, tím víc jich utratíte ... udržte své jméno na světle nebo se může stát, že se probudíte jako ... uhasínající hvězda.
 • 4,5 Hvězdy - Celebrita (Celebrity)(potřebujete 18 jednotek moci hvězdných přátel-Starpower): Říká se, že svíčka, která hoří dvakrát silněji, také dvakrát rychleji shoří ... a Vaše hvězda svítí velmi silně. Toto je zlomový bod ve Vaší kariéře ... prodrápete si svou cestu vzhůru a budete skutečná hvězda ... nebo se stanete tím bývalým, který se zrodil pro odpadkové koše časopisů a pseudo-pocit slávy? Výběr je jen na Vás.
 • 5 Hvězd - Superhvězda (Superstar): Celý svět Vám leží u nohou. Kdo říká, že být na vrcholu je záležitost samoty? Máte víc přátel a fanoušků než si vůbec dokážete představit. Jistě, po cestě nahoru jste spálil nějaké mosty, ale to je znamení pravého umělce, že ... génia! Není divu, že uctívají zem, po které chodíte! Vy si to zasloužíte! Jak krásné to je! Ale ... přetrvá to?

Až budete připraveni, běžte k nejbližšímu telefonu a zavolejte si taxi do Studio townu. Obyčejně by jste zaplatili 50 simleonů za návštěvu města jako turista, ale když zde pracujete, pak je Vaše cestování dávno zaplaceno. Důležitá poznámka, do Studio townu můžete jet jen jednou denně, pokud je sláva Vaší prací. Berte ji jako každou jinou práci, když dvakrát po sobě nestihnete svou práci, budete znovu v zástupu nezaměstnaných.II. Zabalte červený koberec

Co by jste měli dělat, když poprvé dorazíte do Stuio townu? Bohužel, zatím nejste tak slavní, aby jste mohli sdílet sedačku s velkými hvězdami. Musíte začít s málem. Pokud se pokusíte použít předměty pro slavné, budete zahnáni.
Všechno záleží na Vašich hvězdách. Jakmile získáte víc hvězd, získáte i přístup k více předmětům ve Studio townu. Samozřejmě je zde seznam v instruktážní brožurce u hry, ale tato část je pro ty, kteří ji nějakým způsobem nezachytili.

 • "Geniální karaoke pódium" (The Genious Loci Karaoke Stage)
  • Zpívejte - Sing (nepožaduje žádné hvězdy)

 • "Talentový otevřený pódiový mikrofon" (Talent Potentiometer Open Mic Stage)
  • Pobavte - Entertain (nepožaduje žádné hvězdy)

 • "Dokonalý fotoaparát" (Flawless Photo Shoot)
  • Nafoťte reklamu - Print Ad (požaduje 1/2 hvězdy)
  • Nafoťte plavky - Swimwear (požaduje 2 hvězdy)
  • Nafoťte zimní oblečení - Winterwear (požaduje 2 hvězdy)

 • "Nahrávací kabina" (Cacophonator 16R5 Sound Enhancement Booth)
  • Nazpívejte znělku - Jingle (požaduje 1 hvězdu)
  • Nazpívejte rockový ploužák - Rock Ballad (požaduje 3 hvězdy)
  • Nazpívejte popový ploužák - Pop Ballad (požaduje 3 hvězdy)
  • Nazpívejte taneční píseň - Dance Anthem (požaduje 3 hvězdy)

 • "Akční televizní studio" (Actionworks TV Studio Set)
  • Natočte reklamu - Commercial (požaduje 1,5 hvězdy)
  • Natočte drama o dědictví - Inheritance scene (požaduje 2,5 hvězdy)
  • Natočte naléhavý případ - Emergency scene (požaduje 2,5 hvězdy)

 • "Módní přehlídkové molo" (Walk of Fame Runway)(vyžaduje partnera)
  • Chůze - Walk (požaduje 3,5 hvězdy)

 • "Pódium pro natáčení videoklipů" (The Music Video Generation Stage)
  • Natočte videoklip - Video shoot (požaduje 4 hvězdy)

 • "Ozvučené pódium s režisérem" (Director's Turf Sound Stage)(vyžaduje partnera)
  • Natočte bojovou scénu - Fight scene (požaduje 4,5 hvězdy)
  • Natočte umírací scénu - Death scene (požaduje 4,5 hvězdy)

Pravděpodobně jste si mysleli, že si budete muset vybrat pouze z jedné kategorie práce mezi hraním, hudbou nebo módou a té se držet. Ale není pochyb o tom, že nejlepší možností je pracovat ve všech oborech právě na objektech, které Vám pomohou získat hvězdy. V momentě, kdy se stanete opravdu známou osobou s pěti hvězdami, si můžete vybrat svoji oblíbenou kategorii.


II. 1. Osudová sláva

Ve Studio townu se nachází 8 velkých ploch, z nichž každá má svou zábavu a funkci. Podle mě jsou plochy, které byly zastavěny hrou, naprosto nepoužitelné. Čím dřív zastavíte svou vlastní, tím lépe. Každopádně tady je rychlý přehled vybavení každé plochy. Prosím, nepište mi maily s připomínkami, co vše jsem zapomněl zapsat. Upozorňuji pouze na věci, které podle mého názoru stojí za zmínku. Tohle celé přeskočte, pokud pouze chcete přesnou odpověď, kam jít.


81 Sunrise Boulevard (Sluneční bulvár)

Studia KLMW - domov denního seriálního drama "Jako tlukot srdce". KLMW je známé díky spuštění kariéry mnoha známých hvězd dneška. Nabídky této plochy:
Nakupování - plakáty
*Televizní nahrávací studio
1 jídelní stůl a oblast k stravování
2 veřejné záchodové kabinky
1 odpočívací místnost pouze pro celebrity


82 Sunrise Boulevard (Sluneční bulvár)

Studia dětských filmů - Zde leží poslední bašta zlatého období filmu. Tato gigantická budova obsahuje základní studia a spolupracuje s největšími jmény dnešního filmu.

Nabídky této plochy:
*Otevřený mikrofon
*Televizní nahrávací studio
*Filmové nahrávací studio
1 přívěs
1 jídelní stůl a venkovní oblast k stravování
3 veřejné záchodové kabinky
2 sauny
4 lázeňské vany
1 bublinková vana
1 bar
1 šachový stůl
1 sprcha
1 televize a pozorovací místnost
2 obrovské vnitřní oblasti k sezení
Bazén

Moje poznámky: Tohle je velmi solidní plocha, která byla vytvořena hrou. Má spoustu věcí k nabídnutí a je dobrá na natáčení reklam. Natáčení filmů je zde o moc těžší, protože musíte stále odhánět nějaké simy, kteří nemají na place co pohledávat. A také je zde zásadní problém ze zasekáváním se v patře.


83 Sunrise Boulevard (Sluneční bulvár)

Studia Meeker - Nejnovější filmová společnost ve městě, rozpis jejich hvězd je zatím ve výstavbě. Možná nemají vnitřní záchody, ale za to mají venkovní.

Nabídky této plochy:
*Otevřený mikrofon
*Televizní nahrávací studio
1 přívěs
1 kabina pro simulaci skoku volným pádem
1 počítač
1 jídelní stůl a velká venkovní oblast k sezení
4 přenosné záchody

Moje poznámky: Jen se mě neptejte, co znamenají ty věci v popise plochy. Jakmile získáte 4,5 hvězdy, je tohle místo dobré pro natáčení filmů. Není až tak těžké vyrušit simy od simulátoru volného pádu nebo počítače, a proto není problém se sháněním partnera. Jediná věc, která této ploše opravdu chybí, jsou lázně, které zvyšují pocit čistoty a pohodlí. Vymažte simulátor volného pádu a na jeho místo dejte pár saun, bublinkových van, sprch a tahle plocha bude naprosto ideální. A mimochodem, ecpresso bar ještě nikomu neublížil.


84 Studio Town Drive

Multiplex Midlock - Značka nahrávací společnosti Midlock se brzy dostala do podvědomí všech simů jako ta nejlepší kvalita zvuku. Midlock také spolupracuje a vlastní známé sushi bary "Midlock Mahi". Nezapomeňte ... Midlock dělá hudbu'

Nabídka této plochy:
*Karaoke bar
*2 nahrávací studia
2 sushi bary a malá vnitřní oblast k sezení
1 basketbalový koš
2 oddělené veřejné toalety, každá má 3 záchodové kabinky
2 sauny
1 šachový stůl
1 přívěs

Moje poznámky: Přijďte sem, pokud chcete nazpívat reklamní znělku nebo nějakou písničku. Tato plocha není schopná vyplnit pořádně všechny Vaše potřeby, takže přijeďte v dobré náladě. Také sushi není tak syté, takže sem nechoďte hladoví.


85 Studio Town Drive

Centrum Studio townu - Vychutnejte si mírumilovné prostředí Afroditiných lázní nebo, pokud hledáte víc zábavy a vyžití, zajděte do našeho "Suki Nori" sushi baru, kde karaoke párty nikdy nekončí!

Nabídka této plochy:
*Karaoke
*Otevřený mikrofon
1 televize a pozorovací místnost jako v divadle
1 sushi bar se středně velkou vnitřní oblastní k sezení
1 jídelní stůl se středně velkou vnitřní oblastní k sezení
Nakupování- 2 stojany s oblečením a 4 s plakáty
Bazén
3 záchodové kabinky
1 bar
1 herní automat na pinball
2 sauny
2 lázeňské vany
1 bublinková vana
1 masážní stůl
2 masážní křesla

Moje poznámky: Úžasná velikost této plochy má opravdu co nabídnout. Na každém rohu je nějaké občerstvení a malé lázně Vás udrří v čistotě a pohodlí. Velmi dobré místo, pokud začínáte a nemáte žádné hvězdy. Ale stejně bude lepší, když si ho sami upravíte dle svého gusta vybavením druhého patra.


86 Studio Town Drive

Buckinghamovy galerie - Jemné umění a móda, uloupené z předalekých koutů Sim City, umístěné v domě pana Buckinghama, majitele soukromého návrhářského studia. "Kdokoliv může být umělcem," říká Buckingham ... "Jsem tomu živým důkazem."

Nabídka této plochy:
*Fotoaparát
*Přehlídkové molo
1 sushi bar s velkou venkovní oblastí k sezení
2 veřejné záchodové kabinky
1 počítač
Nakupování- 2 stojany s oblečením

Moje poznámky: Toto místo je malé, ale je vážně nejlepší pro módní směr Vaší kariéry. Jen hlavně nečekejte od této plochy, že vyplní Vaše potřeby. Buckinghamovy galerie totiž splní pouze volání přírody a touhu nakupovat. Ale je dobré, že když se tam nedá skoro nic dělat, tak lehce seženete partnera na přehlídkové molo. Použijte zde jen předměty pro slavné a v okamžiku, kdy se stanou Vaše potřeby nesnesitelnými, odejděte. Přehlídkové molo ubírá hlavně spoustu pohodlí a na této ploše nejsou žádné lázeňské objekty, které by tuto potřebu vyplnily.


87 Studio Town Drive

Hudba pro oči, a.s. - Skoro všechny videoklipy Studio townu se točí zde, v těchto posvátných halách. Není to tak, že by společnost "Hudba pro oči, a.s." byla jedinou ve městě, ale my jsme prostě ti nejlepší : budete vypadat dobře bez ohledu na to, jak zpíváte.

Tato plocha nabízí:
*2 Hudební nahrávací studia
2 jídelní stoly s malou venkovní oblastí k sezení
3 veřejné záchodové kabinky
2 masážní křesla
1 počítač v přízemí
5 počítačů v patře

Moje poznámky: Dovolte mi začít s prohlášením: Nesnáším tohle místo. Ale jak se snažil říct popisek, tato plocha je opravdu jediná, kde se dají natáčet videoklipy. Je to naprosto bezmyšlenkovitě postavený interiér i exteriér, který kazí celkový dojem z pobytu zde. Všechno občerstvení je v přízemí, zatímco všechny toalety jsou v patře. A aby toho nebylo málo, tak k malým toaletám vedou pouze jedny schody. Takže pokud nechcete, aby Vašemu simovi zvlhly po jídle kalhoty, dejte nějaké přenosné záchody a umyvadlo také do přízemí.


88 Studio Town Drive

Cameronovo leháro - Vemte kočky a borce a poznejte, jaká zábava je v Cameronovu leháru. Takže jestli už máte nazuté boty, pojďte sem a rozdejte si to s machry a slečinkami. Nebo prostě jen vydělejte nějaký prachy a pořádně to nakopněte.

Tato plocha nabízí:
*Karaoke
*Otevřený mikrofon
1 garnátový stánek
3 veřejné záchodové kabinky
8 hracích strojů
2 kulečníkové stoly
2 šipky
2 hrací stroje na pinball
1 TV

Moje poznámky: Prosím, ignorujte ten popisek, který vychází z dvacátých let minulého století. Tohle místo není až tak špatné, pokud zrovna začínáte. Má totiž karaoke bar i otevřený mikrofon, takže je ideální pro ty, kteří nemají žádné hvězdy. Bohužel, tato plocha nemá moc příležistostí k tomu, aby vyplnila Vaše potřeby, kromě zábavy. K jídlu je zde pouze garnátový stánek, který příliš nezasytí žaludek hladového sima. Získejte zde svou první hvězdu, ale běžte někam jinam, pokud chcete vyslyšet přání Vašich potřeb.


89 Studio Town Drive

Gastův kraj - Co třeba jemná chuť Evropy přímo tady ve Studio townu? Elegantní nákupy, módní přehlídky každou chvilku a lázně, které se nikdy nezavírají. Ciao!

Tato plocha nabízí:
*Fotoaparát
*Přehlídkové molo
1 sushi bar
3 veřejné záchodové kabinky
1 potápěcí akvárium
1 bublinková vana
2 lázeňské vany
2 sauny
Nakupování- 2 nakupovací oblasti. V první je umístěn jeden stojan na oblečení pro slavné. Druhá má v přízemí 2 stojany s oblečením a v poschodí 3.

Moje poznámky: Další plocha, kterou nesnáším. Pro módní akce a činnosti jsou rozhodně lepší Buckinghamovy galerie. Toto místo staví Evropu do špatné pozice. Má neuvěřitelně slabé vybavení vzhledem k velikosti plochy. Za prvé, oba sushi bary jsou ve druhém patře. Všechny tři záchodové kabinky jsou samozřejmě v rohu v přízemí. Podobně jsou na tom i stojany s oblečením. Tři stojany v patře nemají šanci, když pokladny jsou v přízemí. Také si určitě všimnete, že i když je budova celkem velká, nemá žádné cesty k jídelní a lázeňské oblasti, což znamená, že musíte zbytečně vše obcházet. A nejhorší skutečností je, že s plněním Vašich potřeb zde to také není moc slavné, hlavně hlad dělá problémy. Budete muset sníst pořádný kus sushi, aby jste se zasytili. A pak budete muset utíkat na záchod ... v přízemí na druhé straně. Také bude o dost těžší použít přehlídkové molo než je tomu u Buckinghama, protože je zde o hodně víc věcí, které lze používat a Vaši potenciální partneři budou v oddělených místnostech. Tato plocha byla první, kterou jsem vymazal :o).


Rychlý přehled

*Karaoke: 84, 85, 88
*Otevřené mikrofony: 82, 83, 85, 88
*Fotoaparát: 86, 89
*Nahrávací studio: 84
*Televizní nahrávací studio: 81, 82
*Módní přehlídkové molo: 86, 89
*Hudební nahrávací studio: 87
*Filmové nahrávací studio: 82, 83


II. 2. Získávání hvězd

Doporučuji hned na začátku navštívit "Studio town Center" na 85 Studio Town Drive nebo "Cameronovo leháro" na 88 Studio Town Drive. Teď můžete používat pouze Karaoke pódium a pódium s otevřeným mikrofonem. Tyto plochy nabízí obě dvě varianty. (Můžete samozřejmě také zajít jinam, ale ujistěte se, že to místo obsahuje objekty, které jste schopný použít.) Když poprvé přijedete do Studio townu jako Nikdo, uvítá Vás Lena. Můžete od ní získat radu, pokud "se jí zeptáte" (Ask about) na slávu (Fame), fanoušky (Fans), nadhazování jmen (Name dropping) nebo ocenění (Awards). Tucty neznámých lidí se budou potulovat po ploše. Nezapomeňte pozdravit tolik lidí, kolik jen půjde. Papparazi se také budu ochomýtat kolem a pokud zaujmete jeho pozornost, můžete získat i hvězdu. Poohlídněte se v okolí a zapózujte mu nebo něco předveďte. Pokud jsou Vaše dovednosti na vysoké úrovni, automaticky získáte první polovinu hvězdy a stanete se základním kamenem (Stepping stone).

A jestli se nezadařilo s focením, nezoufejte. Jednoduše se postavte ke karaoke nebo otevřenému mikrofonu a ukažte, co ve Vás je. Jděte na to optimisticky, Vaše dovednosti v tvořivosti (Creativity) a osobním kouzlu (Charisma) jsou natolik vysoké, že potěšíte klidně i celé hejno simů, protože vy dokážete přilákat hejno simů! Počkejte, dokud poblíž Vás bude minimálně 6 simů. Čím víc, tím líp. Pauzněte hru a ujistěte se, že v okolí se pohybuje spousta simů, kteří zrovna nemají nic pořádného na práci, nechystají se jíst ani si zapnout počítač. A teď prostě zpívejte a předvádějte se. Lidé by měli začít chodit k Vám. Díky Lsky2 ze simovského webu BBS mám pro Vás tyto dva triky: Pokud používáte otevřený mikrofon, můžete po chvilce kliknout na svého sima, který je na pódiu a po pár vteřinách vybrat "Předvádět" (Entertain) ještě jednou. Toto udrží Vašeho sima na pódiu a přiláká víc lidí, kteří Vás budou moci poslouchat. Ať už jste na karaoke nebo otevřeném mikrofonu, můžete kliknout na lidi, které jste zdravili a požádat je, aby poslouchali (Listen).

Pokaždé, když použijete nějaký objekt pro hvězdy, se nad Vaší hlavou objeví symbol, na kterém bude malá hvězdička a u ní buď zelená plus nebo červená mínus. Zelená plus znamenají, že jste získali body slávy. Pokud tu určitou věc zvládnete naprosto bravurně, uvidíte dvě zelená plus, získáte speciální body slávy a speciální peníze navíc. Pokud získáte dostatek bodů slávy, můžete získat i půl hvězdy. Naopak pokud uvidíte červené mínus, ztrácíte body slávy. Pokud se Vaše sláva dostane hodně nízko, můžete i ztratit polovinu hvězdy. Ale tímto se příliš netrapte. Nemůžete ztratit body slávy dokud nebudete mít dvě plné hvězdy a poté dokonce můžete ztratit body pouze, když nezvládnete mini-hru, což Vám vysvětlím později.

Každopádně, pokud si budete dařit dobře, pak získáte body slávy do své další hvězdy a dostanete zaplaceno spropitným od posluchačů, zhruba 10 simleonů na osobu. Pokud jste stále nedosáhli vytouženého stupně, tak nezoufejte a pokračujte v produkci u karaoke a otevřeného mikrofonu. Předvádějte se papparazimu. Pokud se zaseknete na tomto stupni, pak to znamená, že Vaše dovednosti zatím nejsou dostatečně vysoké. Čím vyšší jsou Vaše schopnosti, tím víc bodů slávy získáte a tím rychleji se posunete dál.

Pokud Váš sim nechce zpívat a předvádět se, podívejte se na jeho potřeby a žebříček potřeb. Žebříček potřeb je obrázek dole, kde je tragická a komediální maska. Při kliknutí na toto tlačítko se Vám zobrazí Vaše potřeby. Nad těmito maskami je na každou stranu pět stupínků, které znázorňují Váš žebříček potřeb. Potřebujete minimálně tři zelené, aby jste se mohli pokusit o nějakou akci zvyšující Vaši slávu. Pokud totiž máte míň, hrozí snížení hodnoty slávy nebo dokonce ztráta hvězdy, když jste ve vyšším levelu. Ujistěte se, že potřeby Vašeho sima jsou naplněné dřív, než žebříček potřeb sleze pod průměr.


II. 3. "Jsem sim s potřebami, zlato"

Pokud chcete získat hvězdy, budete muset řešit potřeby Vašeho sima, aby jste ho udrželi ve Studio townu. Nebojte se, dokud jsou tady, pak nemůže Váš sim zemřít hlady nebo usnout na ulici. Ale pokud Vaše potřeby svítí jasně rudou barvou a Vaše celková nálada je špatná, pak Váš sim není schopný jakkoliv se realizovat. Ve hře je 8 základních potřeb: hlad (Hunger), komfort (Comfort), hygiena (Hygiene), záchod (Bladder), energie (Energy), zábava (Fun), společenskost (Social) a interiér (Room).

Hlad
Jak ukojit Váš hlad? Jezte! Studio town má přece nějakou stravu na každé ploše. Sushi bary, garnátové stánky, pojízdné rychlo občerstvení ... ale všechna tato jídla jsou málo sytá a poměrně dražší. Nejlepší způsob, jak se najíst, je poohlédnout se po nějakém jídelním stole. Na konci stolu se nachází saláty, uprostřed hlavní chody a na druhém konci dezerty. Dezerty ale zvýší Váš hlad pouze minimálně. Saláty už jsou na tom o něco lépe, ale pokud se opravdu chcete najíst, pak sáhněte přímo doprostřed. Kdykoliv jíte, Vaše potřeba záchodu se stává červenější. A poznámka na závěr - když jdete jíst, ujistěte se, že kolem jí víc lidí. Je to způsob, jak navázat kontakty a spolu s hladem si zlepšit i společenskost.

Komfort
Pokud právě stojíte na svých nohách, tato hodnota jde dolů. Některé aktivity dokonce způsobují rapidní pokles. Například procházení seč po přehlídkovém mole dává této potřebě řádně zabrat. Aby jste si navrátili ztracený pocit pohodlí, sedněte si na židli nebo gauč. Každé křeslo má danou hodnotu komfortu, která bude zvyšovat Vaši potřebu vzhledem k tomuto číslu. Například masážní křesla zlepší Vaši potřebu rychleji než kancelářská židle. ALe nejlepší místo pro zlepšení komfortu jsou lázně. Sauny, sprchy, vany, lázeňské vany, bublinkové vany a masážní stoly splní Vaše požadavky na výbornou.

Hygiena
Tato potřeba jde většinou dolů pomalu, pokud se ovšem nestane, že to nestihnete na záchod nebo si dáte bahenní koupel v lázeňské vaně. Používání přenosných záchodů také sníží tuto hodnotu. Umývání rukou naplní Vaši potřebu jen minimálně a nikdy ji nedokáže vyplnit úplně. Sauny a bublinkové vany zaberou spoustu času, pokud budete chtít mít hygienu na nějakém lepším stupni. Nejlepší věc je použít obyčejnou vanu nebo sprchu. Sprchy jsou dostupné pouze na pár plochách, dokud si je neumístíte na zbývající místa sami.

Záchod
Používání záchodové mísy je samozřejmě nejlepší nápad. Tento fakt je tu také proto, že jedinou jinou možnou variantou je zmáčení kalhot. Záchod je nejrychlejší potřeba, která se snižuje a také ta, která se vyplňuje. Pomalu ale jistě bude přecházet do červené a ještě rychleji, když budete jíst nebo pít. Vždycky mrkněte na tuto potřebu. Pokud totiž Váš sim není v okolí toalety, je mu jedno, jestli ho tam dostanete nebo ne. Pokud to ovšem nestihnete, klesne hodnota hygieny přímo ke dnu. Přívěs pro hvězdy také dokáže posloužit jako záchod, ale musíte mít minimálně dvě hvězdy, aby jste ho mohli použít.

Energie
Energie je ze všech potřeb nejtěžší na doplňování. Určité činnosti jako procházení se po přehlídkovém mole způsobí, že půjde dolů rychleji. Bohužel nejste schopní vyplnit si tuto potřebu ve Studio townu. Opravdu by jste měli počkat, než všechna energie vyprchá a pak se jít domů vyspat. Můžete zkusit ecpresso bar od cestovatele Joea, ale to nevyplňuje energii nějak pořádně. Další možností také je stáhnout si hacknutý objekt ze stránek "Third party". Plná hodnota energie je normálně otázkou dvanácti hodin spánku.

Zábava
Jedna z nejlehčích potřeb k plnění a také jedna z nejvíc přehlížených. Pořád jen samá práce a žádná zábava přinutí sima k hlasitému otravnému kňučení a mávání rukou nad hlavou. Ve Studio townu je pěkná řádka objektů, které zabaví. Házejte šipky, hrajte na hracích automatech pinball nebo zkuste šachy. A co třeba vyzkoušet simulátor volného pádu nebo potápění se v akváriu? Tyto akce stojí po 100 simleonech za vstup, takže se snažte všimnou si klesající hodnoty zábavy, než budete donuceni k tomuto radikálnímu kroku. Hraní si s fontánkou, tanec u Hi-Fi, sledování televize a hraní na počítači také pomáhá. Kyslíkový bar je skvělý pokud si chcete zároveň zlepšit vztahy se třemi lidmi zároveň. Údajně by také šlo zadat "play in" (hrát si uvnitř) v přívěsu pro hvězdy s druhou osobou, ale nikdy se mi nepodařilo toto zprovoznit. Zkuste to a uvidíte proč.

Společenskost
Simové potřebují fyzický kontakt jiných simů. Objímání, líbání a povídání si s ostatními je jediný způsob, jak zvýšit pocit společenskosti. Účastnění se skupinových aktivit jako společné stravování nebo hraní si na kyslíkovém baru automaticky umožní kontakt s ostatními osobami, které provozují stejnou činnost. Simové ve stejných lázních, ať už v saunách, lázeňských vanách nebo masážních stolech spolu také budou komunikovat, dokud neodejdou. Pokud víc simů sdílí bublinkovou vanu, koupající se simové se budou bavit jak mezi sebou, tak i s ostatními v lázních. Tuto potřebu neuspokojuje: rozhovor s Lanou nebo jinou NPC (non playable character - nehratelná postava) postavou jako jsou třeba prodavači potravin a oblečení, žádání o autogram Marilyn Monroe, Avril Lavigne nebo Christinu Aguileru, nadávání Vašemu posedlému fanouškovi nebo domlouvání se s režiséry, producenty a fotografy. Takže pokud chcete tento pocit zlepšit, pak kontakty s NPC rozhodně nepomůže. Ve Studio townu to musí být Somebody (Někdo) nebo Anybody (Nikdo), aby jste naplnili tuto potřebu.Snižovat se bude celkem pomalu, takže pokud sem tam prohodíte s nějakým simem pár slov, pak by vše mělo být v pořádku.

Interiér
Bohužel, nad interiérem máte velmi malou kontrolu. Interiér poukazuje na hodnotu místnosti a bude se měnit, jak budete přecházet z jednoho pokoje do druhého. Pokoje, které jsou rozlehlé, dobře osvětlené a mají celkem slušnou dekoraci, budou mít tuto hodnotu vysokou. Oproti tomu věci jako odpadky, neumyté nádobí, rozlitá voda nebo rozbité předměty tuto hodnotu snižují, pokud se zdržíte o trochu déle. Plochy ve Studio townu, na kterých jsou areály k sezení a jídelní stoly většinu po dobu Vaší návštěvy nahromadí hromady špinavých talířů. A naneštěstí je tu jen jedna uklízečka, která bude velmi zaneprázdněná čištěním záchodů, kdykoliv je někdo použije. Takže se vyhněte pokojům se špatným interiérem (oblasti mimo budovy se počítají také jako "pokoje") a také těm, kde je větší množství odpadků a špatné osvětlení. Můžete pomoct výbavě pokoje přidáním pár obrázků nebo třeba soch (naleznete v Decorative - okrasné objekty, celkem 5 kategorií) a křoví (v Build-stavitelském módu). Troška jemné hudby také pomůže, takže reproduktory na zeď rozhodně neuškodí (naleznete v jídle-Food, obchodech-Shops a v elektronice-Electronics, když jste ve Studio townu v Buy-nakupovacím módu).

Vyplňování Vašich potřeb Vám pomůže zůstat ve Studio townu natolik dlouho, aby jste měli možnost potkat spoustu nových tváří a získat nějaké hvězdy. Když pak máte jen trošku energie, pak už není čas na uskutečňování Vašich tužeb. Musíte jít domů. Prostě běžte k nejbližší telefonní budce a zavolejte si auto. Všimněte si, že čas, kdy jste opustili domov, se od té chvíle moc nezměnil. Po odpočinku pozvěte pár přátel na snídani nebo udělejte cokoliv jiného, ale tak i tak se připravte na celý den, kdy se budete znovu pokoušet vydobýt si svou slávu.


II. 4. Vykročení z davu

Získali jste svoji první půlku hvězdy. Gratuluji Vám, teď jste se stali bídným maličkým základním kamenem. Máte na výběr. Můžete jít zpět ke karaoke a otevřenému mikrofonu, ale získáte pouze malé množství peněz a také nepříliš velké množství slávy. Pokud chcete získat plnou hvězdu, prozkoumejte svou pracovní pozici a klikněte na slova "Stepping Stone"(základní kámen). Mělo by se zobrazit okénko s obrázkem fotoaparátu. Tak je to správně, polovina hvězdy umožňuje přece focení reklamy. Budete jen nabízet a předvádět nějaký výrobek. Ujistěte se, že Vaše kondice (Body) vypadá dobře.

Poprvé stojíte před kamerou a děláte reklamu na ... krém na hemeroidy. No dobře, tak ne. Vlastně je to reklama na PC hru, kterou jsem nikdy neviděl (Že by účel? :). Plochy 86 a 89 mají obě módní nabídky a plocha 86 má fotoaparát v druhém patře. Samozřejmě, jedno focení není dostatečné. Budete potřebovat trochu více reklamních snímků, aby jste si získali pozornost těch, kteří mají v tomto městě vliv. Může se stát, že i 4 opakovaná focení nebudou stačit na hvězdu, ale nevzdávejte se. Za každé úspěšné pózování dostanete 65 a více simleonů.

Nezapomeňte koukat na Vaše potřeby. Potřebujete minimálně tři zelené stupínky, aby byly Vaše hvězdné aktivity úspěšné. Pokud se vaše pocity dostanou do toho bodu, kdy jsou příliš nízko na zlepšení, nestyďte se odejít domů. Pouze mějte na paměti, že musíte pozdravit co nejvíce lidí a také se s nimi snažit mluvit. Protože když jste doma, tak jim přece můžete zavolat a pozvat je. Doma se přece také dá vystavět dobré přátelství. Nebo také můžete zvážit zlepšení Vašich dovedností, pokud vaše tvořivost (Creativity), osobní kouzlo (Charisma) a kondice (Body) nejsou zatím vypumpované na maximum. Pokud půjde vše tak, jak má, pak za krátký čas budete tím, kdo se vyzná (Insider).


II. 5. Reklamní znělky všude kolem

Poté, co se stanete znalcem (Insider), budete moci nazpívat reklamní znělky v nahrávacích studiích. V multiplexu Midlock na ploše 84 jsou dvě nahrávací kabiny a je to dobré místo pro získávání hvězdy. Vlastně, toto je jediné místo s nahrávacími kabinami, pokud jste si nepostavili plochu sami.

Nahrávání reklamní znělky je stejné jako pózování pro reklamu. Musíte mít slušnou míru dovedností, potřeby v rozumném měřítku a většinu z nich i vyplněných. Každá reklamní melodie Vám vezme energii, komfort a zábavu. Zpívejte o plešatém pánovi, který čistí kuchyňskou podlahu, aby jste získali svou slávu. Občas trvá i víc než pět sloganů, než vyplníte představy hudebního producenta a získáte půl hvězdy. Asi si budete muset třikrát až čtyřikrát sednou na pohodlný gauč, aby jste doplnili Váš komfort. Nezapomeňte, že musíte mít minimálně 3 zelené stupínky v žebříčku Vaší nálady. Je celkem normální, že se Vaše zpívání nevydaří. Musíte se snažit, dokud nedosáhnete svého. Zlepšete svoje šance vyplňováním Vašich potřeb. Obnovte Vaši spokojenost používáním objektů ve Studio townu nebo běžte domů, odpočiňte si a vylepšete Vaši tvořivost, osobní kouzlo a kondici. Pak se pokuste znovu. Každý úspěšný reklamní slogan Vám přidá 70 a méně simleonů.


II. 6. Poražení všech a zmiňování jmen

Poté, co jste získali jeden a půl hvězdy a jste Name Dropper (zmiňovač jmen), nabídne se Vám možnost natáčení reklam do televize. Jdete přímo před kameru, takže musíte být okouzlující a vypadat dobře. Vybudujte svoji tvořivost, osobní kouzlo a kondici na maximum, pokud jste tak ještě neučinili. A přesně jak popisek tohoto levelu říká, budete potřebovat navázat spoustu vztahů, hlavně pokud jste s tímto ještě nezačali.

Televizní nahrávací studio má pouze jednoho herce obsazeného do všech rolí. Naštěstí to vlastně nikdo není (je to vlastně jen taková sádrová maska). Tato studia jsou na plochách 81 a 82. Doporučuji spíš plochu 82, přijďte v dobré náladě, nejlépe se všemi potřebami vyplněnými. Pozdravte pár lidí a pak už běžte přímo k televiznímu nahrávacímu studiu. Natočte tolik reklam, kolik jen půjde, dokud se Vaše potřeby nestanou nepříjemnými. Natáčení Vám sebere energii, komfort a zábavu a Vy potřebujete minimálně tři stupínky v žebříčku nálady, aby jste mohli natáčet. Měli by jste být schopní získat tento level při jednom výletě. Pro nutné množství slávy potřebné k získání hvězdy by měly stačit 4 a víc reklam. Každá úspěšná reklama bude oceněna 90 a méně simleony.

Pokud se Vám zdá, že prostě nedokážete získat tento kousek hvězdy, tak se netrapte. Popadněte něco k jídlu, zajděte na nějaký čas do lázní a popovídejte si s lidmi. Pak jeďte domů a odpočiňte si. Příští den se vraťte do města v té nejlepší náladě a natáčejte reklamy dokud nezískáte polovinu hvězdy. A pokud jste udělali tucet reklam v dobré náladě a level se pořád nezvyšuje, pak je možné, že Vaše schopnosti nejsou dostatečné. Jinak můžu jen říct - nevzdávejte se.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

EMERGENCY 4

(TERMEX, 4. 2. 2008 21:34)

Emergency 4 NA strankach http://www.termex.estranky.cz/